Dlouhá noc? 4 tipy, jak na ni připravit svou pleť

Narozeninové party, firemní večírky a plesová sezona. Všechny tyhle akce mají jedno společné – do postele se pravděpodobně nedostanete dřív, než daleko po půlnoci. Ráda byste své pleti zachovala svěží vzhled navzdory flámování? Spolu s dermatology jsme sestavili 4 hlavní body, jak na to.

  1. Do postele bez líčidel

Je to pořád ta samá písnička, na kterou ale my ženy po pár skleničkách rády zapomínáme. Obličej, krk a dekolt je zkrátka nutné před spaním důkladně vyčistit. Těch pár minut, kvůli kterým do postele zaplujete později, se vám přece jedině vyplatí. Díky odlíčení a aplikaci nočního krému totiž vaše pleť dostane prostor k regeneraci během spánku a bez líčidel bude smět i volně dýchat. Tím se podstatně sníží pravděpodobnost, že se vám do rána na tváři udělá zánětlivý červený pupínek, potrápí vás make-upem zanesené póry, anebo se vám na kůži objeví vyrážka.

  

  1. Před spaním sklenice vody

Jestli se chcete druhý den po večírku cítit fit, nejpozději po půlnoci začněte popíjet hlavně vodu. A pokud si na ni na party ani nevzpomenete, zkuste to alespoň doma. Klidně si už před odchodem na večírek připravte na svůj noční stolek velkou sklenici s vodou a než usnete, celou ji vypijte. Uvidíte, že to bude druhý den na vaší pleti znát. A to jedině v pozitivním smyslu. Alkohol pokožku nadměrně vysušuje, a tak vám hravě zadělá na estetický malér v podobě zašedlé, mdlé barvy pleti a přírůstku nových vrásek. Budete mít pocit, jako byste za jedinou noc nesmírně zestárla. A to určitě nechcete.

  1. Oční krém v povinné výbavě

Asi to máte na sobě sama vyzkoušené – absence spánku a velká únava se na vaší pleti projeví především kolem očí. Tam je totiž kůže vůbec nejtenčí a zároveň velmi jemná i citlivá. Kromě nočního krému proto nezapomeňte pravidelně používat také ten oční. Po návratu z party je to hotová nutnost. V opačném případě se rovnou připravte na temné kruhy pod očima i otoky kolem očí a nové, nikým nezvané vrásky… Mimochodem víte, jaké složky jsou v očních krémech nejúčinnější? Regenerující vitamin E, omlazující vitamin A a výtažky z okurky nebo zeleného čaje – doslova a do písmene pastva pro oči! 🙂

  1. Hydratace podpořená krémy

Už to tady zaznělo v souvislosti s doporučenou sklenicí vody před spaním. Dehydratace je zkrátka jednou z největších hrozeb pleti a po noční jízdě bude stoprocentně tím hlavním, co vaši pleť potrápí. Na odlíčenou tvář proto ještě před spaním naneste zvláčňují krém. Osvědčit by se vám měl náš Ultra Moisturizing Face Cream z řady RESTORE.

Pokud jste si však na noc oblíbila spíše krém s omlazujícími účinky, nevadí. Samozřejmě i anti-age krémy obsahují mnohé hydratační složky, zejména pak kyselinu hyaluronovou – látku tělu vlastní, která je za hydrataci a regeneraci pleti v těle přímo zodpovědná. Ostatně mnohé škody napáchané na pleti během probdělé noci můžete zachránit také denním krémem, který použijete ráno po večírku. V tomto případě doporučujeme hydratační Daytime Protection Cream s SPF 23. Díky látce glukonolakton, výtažkům z hroznů Chardonnay a vitaminu E si na něm vaše pleť přímo pochutná. A co si budeme povídat: mlsání jí po tom flámu rozhodně dlužíte. 😉

 

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux