Nejčastější chyby v zimní péči o pleť

Snažíte se o svou pleť pečovat podle nejlepšího vědomí a svědomí, ale upřímně řečeno s výsledkem absolutně nejste spokojená? Ujistěte se, že neděláte některou z chyb, kvůli které se vaše pleť může cítit v nepohodě a samozřejmě tak i vypadat.

  1. Bojíte se používat hydratační krém

Kvůli vlivům vnějšího prostředí – mrazu, větru a častým přechodům z tepla do zimy – pleť trpí a ztrácí svou přirozenou vlhkost. Hydrataci si proto rozhodně zaslouží. Není tedy pravda, že byste se v zimě měla vzdát svého oblíbeného hydratačního krému kvůli obavě, že vám může voda v pleti zamrznout a proměnit se v krystalky, jak se občas povídá. Nic takového se rozhodně nestane. Jeden druh krému, klidně i ten hydratační, můžete klidně používat i celý rok. Všímejte si však toho, o co si říká přímo vaše pleť. Je totiž dost možné, že jí v chladnějším počasí bude mnohem příjemnější krém s mastnější texturou nebo dokonce různé masti.

  1. Opláchnete obličej vodou a jdete ven

Ráno bývá většina z nás ve spěchu. Na poslední chvíli dopíjíte svou kávu a kolikrát přímo utíkáte do práce. A pokud dokonce zaspíte, jste asi ráda, že jste si vůbec stihla vyčistit zuby a opláchnout obličej vodou. Jenže právě voda na tvář a její následný kontakt s venkovním chladem pleti vůbec nedělá dobře. Podle dermatologů byste měla obličej omýt vodou nejpozději dvacet minut před odchodem z domu, jinak by mohla pleť zareagovat podrážděním, v horším případě až dermatitidou.

 

  1. Nepoužíváte krém s UV faktorem

Vysoko v horách je krém s SPF 50 nebo minimálně s SPF 30 vysloveně nutnost, a to i ve dnech, kdy se na první pohled zdá, že slunce nesvítí. Sluneční paprsky totiž na pleť doléhají i přes mraky, stejně jako se odrážejí od sněhu. Proto se můžete snadno spálit, přestože celý den lyžujete pod zakaboněnou oblohou. Podle dermatologů je však nutné používat v průběhu zimy denní krém s UV faktorem nejen při pobytu na horách, ale dokonce i při běžném dni ve městě. Pokud netrpíte na pigmentové skvrny nebo vaše pleť není bezprostředně po nějakém laserovém ošetření, SPF může být samozřejmě o něco nižší, přesto by však dennímu krému určitě nemělo chybět.

  1. Zapomínáte na své rty

Sychravé počasí nesvědčí ani vašim rtům a tou největší chybou, jakou můžete v péči o ně udělat, je neustále si rty olizovat v domnění, že tím zamezíte tvorbě prasklin a zároveň rty zvláčníte. Stane se totiž pravý opak – křehká a velmi tenká kůže na rtech začne tím pádem ještě rychleji vysychat a dokonce bude náchylnější k podráždění. V zimě proto neustále noste při sobě kvalitní balzám na rty a ideálně si pořiďte takový, který opět obsahuje i UV faktor.

  1. Milujete dlouhé polehávání ve vaně

Poslední chyba se netýká péče o obličej, ale o pokožku celého těla. Přesto si ji do tohoto výčtu dovolíme přidat a upozornit na ni. Málokdo totiž ví, že horká koupel je sice příjemná pro uvolnění mysli, ovšem ani zdaleka není dobrá pro pokožku. Horká voda, pěna do koupele i různé druhy mýdel kůži nadměrně vysušují. Krátká sprcha a střídání proudu teplé a studené vody je pro ni mnohem zdravější, protože se při tom pokožka i krásně prokrví. Jestli si ale jednou za čas horkou vanu prostě neodpustíte, zkuste si do ní přidat alespoň lžíci olivového oleje nebo si najít čas na odvar z otrub. A jakmile z vany vylezete, určitě nezapomeňte natřít celé tělo výživným tělovým mlékem. Jedině tak se bude vaše kůže cítit komfortně.

 

You may also like

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux